גישור גירושין

גישור גירושין

חדר המגשרים עבור הליך גישור גירושין מוכן, 2 כיסאות לזוג ו- 2 כיסאות למגשרים.

קופסת טישו עומדת במרכז השולחן וקנקן מים קרירים- רמז קל שממש לא קל.

אבל המעמד מאוד אנושי ומאפשר פשוט להיות שם עם כל הקושי והכאב.

גבר ואישה שפעם היו אוהבים, מלאי תקווה וחלומות, הקימו משפחה, הולידו ילדים והאהבה ברחה וזהו אין ניצוץ עוד בין השניים והם שלמים עם ההחלטה להתגרש ולא יודעים איך ומאיפה מתחילים ואיך ומתי לספר לילדים… ואיך יראו החיים הכלכליים ביום אחרי ???

זהו עד כאן הפתיח המאוד אופייני לחלק נכבד מהגישורים שנערכים ע”י המגשרים בחדר דיסקרטי ונעים, מלא בכוונות טובות – תום לב ואנושיות שלא באה בכלל על חשבון המקצוענות.

הפגישה הראשונה היא פגישת הכירות בה מקבלים המגשרים את הזוג לגישור.
בפגישת ההיכרות הראשונה  מוצגת מטרת הפגישה וכיצד מתבצע ההליך.

בהמשך מתקיימות פגישות זוגיות ואף פגישות פרטניות בהן ניתן לדבר לעיתים יותר בחופשיות, הרבה דמעות זולגות במפגשים הללו ולאט לאט ההבנה שמסתיים פרק בחיים הולכת ומבשילה ועימה גם ההקלה מגיעה.
גישור גירושין לרוב הינו הליך מהיר וקצר, המאפשר גם לבני הזוג תקשורת עתידית טובה ביניהם. מודגש כי יש חשיבות רבה לתקשרות בבני זוג שנפרדים עם ילדים, אסור לשכוח שהם אומנם נפרדים אחד מהשני אך לא מילדיהם, על כן הילדים הם הנהנים העיקריים מהליך גישור גירושין זה והם אלה שגם סובלים פחות.  הליך גישור גירושין מונע תוצאות שיש בהן “מנצח” ו”מפסיד” ובני הזוג חותרים למציאת פתרון שישרת בצורה הטובה ביותר את העניינים שלהם ושל ילדיהם.
זהו הליך של יצירת אמון בין הצדדים, מטרתו לברר את האינטרסים של הצדדים לסכסוך מתוך כוונה לזהות אינטרסים משותפים, רבים ככל האפשר, ולמצוא פתרון הולם שיאפשר קיום יחסים תקינים ויצירת הסכם גירושין מאוזן.

כאשר אדם איננו לבדו עם השדים והפחדים, וקיימים גורמים מקצועיים שמקשיבים לו ועושים כמיטב יכולתם לענות על השאלות והחששות, העתיד מתבהר ונכנסת השלווה וההשלמה עם התהליך.

כמעשה רקמה עדינה – רוקמים המגשרים את ההסכם הייחודי של הזוג היושב מולם.
הנושאים שעל הפרק הם: הממון, המוניטין, נכסי הקריירה, זכויות סוציאליות פנסיוניות, כתובה.
הילדים- שאלת המשמורת – מי יהיה ההורה המשמורן ואולי בכלל משמורת משותפת.
במידת הצורך קביעת הסדרי שהות וביקורים.
מזונות הילדים ושאר ההוצאות הנלוות.
מכירת בית הצדדים לצד ג’ או לאחד מהצדדים ואולי יתאים מנגנון אחר.

בסוף ההליך מתגבש הסכם מסודר ומוקפד שנוח לקריאה ולהבנה, אשר מוגש לאישור בית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני לאישור ולמתן תוקף של פסק דין.

הזוג יוצא לדרך חדשה!

הזוג יוצא לדרך חדשה