סכסוך בין יורשים

סכסוך בין יורשים

סכסוכים בין יורשים עלולים להיות אחד המצבים המתסכלים ביותר והכואבים ביותר וזאת לאחר שאדם שיקר לכל אותם אנשים הלך לעולמם. לעיתים המצב עד כדי כך חמור שבני משפחה שקודם היו מלוכדים ואוהבים מתנהגים לא רק כזרים אחד לשני אלא כאויבים ממש. למרבה הצער, “מלחמות” בין אחים או בין ילדים להוריהם בנוגע לירושה של קרובם אינם דבר נדיר. מטבע הדברים, סכסוכים אלה מן הסתם הינם בין בני משפחה גרעינית לבין עצמם, ולכן נושאים אופי יצרי במיוחד. קשה ואף מתסכל לראות אחים ואחיות שולפים ציפורניים ורבים על הרכוש ובדרך הופכים לשונאים.

אנחנו כעורכי דין מנוסים בתחום דיני המשפחה והירושה, אשר מתמודדים שבשגרה בהתנגדויות לצוואה (התנגדות לצו קיום הצוואה) יודעים כי הפתרון הטוב ביותר לסכסוך בין יורשים הוא בדרכי שלום, הידברות, הבנה והסכמה.

נדגיש כי במקרים רבים סכסוכי ירושה אינם מתחילים לאחר מות קרוב המשפחה, אלא הם סימפטומים לדברים שהתרחשו תקופה ארוכה לפני כן. ההיבט המשפחתי מחזק את עוצמת הסכסוך בין הצדדים, שכן לא פעם היריבות בין הצדדים הנציים מתבססת למעשה על מטענים ותסכולים רגשיים לחלוטין, ואף מציפיות כלכליות שלא התממשו מצד היורשים שלא קשורים בהכרח למחלוקת הירושה ואשר טרם מצאו להם פורקן כלשהו.

גישור ובוררות כחלופות לתביעות משפטיות הדדיות

לעומת בתי המשפט לענייני משפחה אשר מוגבלים לפתור סכסוך יורשים במסגרת החוק והפסיקה בלבד, הגישור עשוי לתת מענה גם למטען האישי שמביא עימו כל אחד מהיורשים, אינטרסים ורגשות. הגישור מאפשר להגיע לרוב להסכם בין יורשים (הסכם ירושה) צודק, הגיוני ואשר שומר עליכם כמשפחה. המטרה היא להגיע לחלוקת רכוש צודקת והוגנת לשביעות רצון כולם ולא פחות חשוב להגיע להסכם אשר מתבסס גם על תכנון כלכלי נוח לכל הצדדים ולפעמים הסכם אף מקטין או מביא לפטור מתשלומי מיסים (מס שבח, מס רכישה, תשלומי היוון למנהל וכיוצא בזה).

ולכן חשוב מאוד שאת התהליך כולו לרבות כתיבת הסכם בין יורשים ינהלו מגשרים שהם גם מומחים בדיני ירושה וגם בעל יכולות גישור ורגש אנושי.

צרו איתנו קשר עוד היום.